Ir vėl keli šimtai žodžių apie Eurą

Ką gi, mielieji, sveikinu Jus įpusėjus pirmąjį Naujųjų Metų mėnesį. Tikiu, tikiuosi ir viliuosi, kad Jis bus jums šviesus, gausus ir maloniai prasmingas! Net neabejoju, jog gražiųjų Jūsų svajonių išsipildymas jau prasidėjo! 🙂

O dabar – prie Temos. Šį kartą mano subjektyviai konstruktyvią, perdėm į kontempliatyviuosius sąmonės domenus linkusią proto akį vėl užkabino Euro klausimas. Pradėkime:

  • 3.4528… Šį skaičių – net neabejoju – visi puikiai įsidėmėjome. O kodėl BŪTENT 3.4528? Ir šį kartą kalbu ne apie ekonomiką (ačiū, apie currency peg ratios mokiausi universitete, priminti nereikia), o apie metafiziką. Ką platesne prasme reiškia supratriguba euro viršenybė? Ar tai, kad lietuvis vertas vos trečdalio say prancūzo? Hmm, pažiūrėkime, 3.4528 pavertus raidėmis, gautume: C.DEBH… Pirmoji automatinė mano mintis – “See: Hebdominaire“. Pažiūrėkime, kas tas hebdominaire… Pasirodo, tokio žodžio išvis nėra. Užtat yra kažkoks “hebdomadaire“, reiškiantis kas-septynia-dieniškumą. Įdomu… Ką pats manai?
  • Asmeniškai, aš labai džiaugiuosi, jog ant naujųjų mūsų monetarinę vertę turinčių kupiūrų pavaizduotas Europos atvaizdas. Jau seniai manau, kad šiai meritotechnokratiškai visuomenei trūksta sąlyčio su savąja kolektyvine pasąmone ir – ypač – su mitologija. Nuo graikų pradėjome, prie graikų trumpam ir grįškime. 🙂
  • Pagaliau pradėjo daugiau / mažiau įprastu rėžimu funkcionuoti įvairūs pašto ir bankų skyriai. Net bankomatai nebestreikuoja. Ačiū visiems, laiku išsikeitusiems pinigėlius, ir sudarančius man galimybes nebepatirti tiek daug kasdienių frustracijų laukiant eilėje!
  • Tai kaip ten su ta Euro nauda? Perkamosios galios išsaugojimas, sandorių išlaidų panaikinimas, kainų skaidrumas ir valiutų kurso rizikos panaikinimas – ar ką nors iš to jau pastebėjote?

Atsakymų, minčių ir visokiausių nesąmonių a la Delfi.lt lauksiu komentarų skiltyje! 😉

Sakykit, ką norit, man - gražu :)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s